Akrobaté mezi námi

V minulém roce se členové našeho klubu opět zúčastnili vrcholových akrobatických závodů. První mistrovství republiky v Dubnici nad Váhom, kde se zároveň odehrál první mezinárodní ročník Danubia Glider. Ivoš Červinka získal první místo, Michal Čechmánek druhé místo, Jan Rolínek třetí místo.

Dále se jmenovaní zúčastnili mistrovství světa ve městě Oripaä ve Finsku. Počasí moc nepřálo a díky silnému větru a nízké oblačnosti se první týden vůbec nelétalo, ale k závěru se odlétali povinné lety pro platné závody. Z povinné sestavy vybojoval bronz Michal Čechmánek, zlato mu uteklo z volné sestavy kvůli penalizaci za výšku. Honzovi Rolínkovi se podařilo také získat bronz v tajné sestavě. Český tým ukořistil krásnou stříbrnou medaili za družstva.

Celkové pořadí: Michal Čechmánek 7. místo

Ivoš Červinka 10. místo

Jan Rolínek 14. místo

http://www.civa-results.com/2013/WAGAC_2013/indexpage.htm